Pylväät kartalla

Noormarkun Rauhalammintieltä Berliinin Unter den Lindenille ja siitä Roomaan. KAPU-turvapylväitä nousee Euroopan eri valtioihin vuosittain tuhansia. Kun tuote on ainutlaatuinen, kysynnällä ei ole rajoja.
>Katso, missä kaikkialla tuotteemme turvaavat teitä

Ole hyvä ja ota yhteyttä, niin kerromme toiminnastamme lisää!  Palvelemme numerossa:  +358 2 550 5500

Henkilöstö

  • Lasse Jokinen

    Toimitusjohtaja, Myynti


    +358 2 550 5501

    lasse.jokinen@sahkojokinen.fi

  • Ville Nieminen

    Myyntipäällikkö


    +358 2 550 5514 ja +358 50 432 2834

    ville.nieminen@sahkojokinen.fi

  • Simo Jokinen

    Pylväsmyynti ja vienti


    +358 2 550 5505

    simo.jokinen@sahkojokinen.fi

  • Noora Jaakkola

    Myyntiassistentti


    + 358 2 550 5522

    noora.jaakkola@sahkojokinen.fi

  • Tiina Jokinen

    Myynti, reskontrat


    +358 2 550 5502

    tiina.jokinen@sahkojokinen.fi

  • Jussi Jokinen

    Jalustatuotanto


    +358 2 550 5555

    jussi.jokinen@sahkojokinen.fi

  • Markus Latvajärvi

    Tuotantoinsinööri


    + 358 2 550 5520 +358 40 593 6868

    markus.latvajarvi@sahkojokinen.fi

  • Kalle Jokinen

    Pylvästuotanto


    +358 2 550 5588

    kalle.jokinen@sahkojokinen.fi

Yhteystiedot

Sähkö-Jokinen Oy

Rauhalammintie 13 FI-29600 Noormarkku


Puh:
+358 2 550 5500

Fax:
+358 2 550 5511

X

Tiesitkö, että HE pylväitä ei saa käyttää kaikilla teillä?

Moottoriteiden erkanemis- ja liittymiskaistojen sekä ramppien varrettomina pylväinä käytetään vain väistyviä (luokan NE) pylväitä.

Näissä kohteissa pitää käyttää KAPU-NE pylvästä

Varreton energiaa vaimentava (HE) pylväs voi aiheuttaa auton kattoon suuremman lommon kuin väistyvä (NE) pylväs kun tien nopeusrajoitus tai suunnittelunopeus on ≥ 100 km/h.

Lähde: 16-2015 Liikenneviraston ohjeita. Maantie- ja rautatiealueiden valaistuksen suunnittelu 13.5.2015

Älä näytä viestiä enää